Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Za rodiče zanedbávající výchovu bude platit kraj

Ústecký kraj hodlá platit školní obědy dětem z rodin, které dlouhodobě žijí ze sociálních dávek. Na tiskové konferenci to prohlásil Martin Klika z ČSSD.

Na první pohled zajímavý projekt ovšem skrývá nebezpečí. Sociální dávky by totiž rodiče měli přednostně použít právě k placení základních výdajů své rodiny, bydlení, ošacení, stravování a to i tomu pro děti ve školních jídelnách. Nezodpovědní rodiče zejména ze sociálně vyloučených lokalit, se kterými máme v Jirkově bohaté zkušenosti, však státní příspěvky topí buď v automatech, svých požitcích nebo jimi moří své dluhy u soukromých společností. To vše za peníze daňového poplatníka. A ten bude nyní muset znovu otevřít peněženku a za nezodpovědné rodiny platit školní obědy.

Ministerstvo práce a sociálních věcí přitom připravilo projekt „Operační program potravinové a materiální pomoci.“ Ten má ovšem pomáhat rodinám jen přechodně – vede tedy k odpovědnému přístupu a řešení nepříznivé životní situace. Zato projekt kraje ovládaného ČSSD, KSČM a Okamurovou SPD (která jinak dle svých slov proti parazitům hodlá bojovat) k žádnému zodpovědnému přístupu nevede – jen hodlá dále dotovat příživníky na úkor pracujícího a platícího občana. Jeho dětem samozřejmě obědy ani nic dalšího platit nehodlá.

-jm-

jr

Copyright Jirkovský rytíř © 2016