Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Za obranu sousedů 12,5 let za mřížemi

Krajský soud odsoudil ke 12,5 letem odnětí svobody muže, který vloni na sídlišti Písečná v Chomutově zastavil střelbou dodávku najíždějící do lidí. Řidič, který byl pod vlivem alkoholu a drog, střelným zraněním podlehl.

Incident se stal pár týdnů poté, kdy ve Francii a Německu najížděli muslimští teroristé nákladními auty do lidí na veřejnosti ve jménu Aláha. Stejně tak na Písečné najížděla dodávka do lidí, za volantem však neseděl terorista, nýbrž Rom pod vlivem marihuany a alkoholu. Několika výstřely Chomutovan zastavil dodávku poté, kdy najížděla do lidí.

Kvůli národnosti řidiče dodávky se hned v následujících dnech sjeli na chomutovské sídliště Cikáni z různých koutů republiky, kteří obvinili z činu českou společnost. Připomeňme si některé výroky Cikánů tak, jak je popsal Chomutovský deník:

„Hážete děti do popelnice, vy gádžové zk*urvení, j*bat vás do zadku,“ to je první z výroků, které místní noviny uvádějí. Jako gádže označují Cikáni ve svém slangu lidi bílé pleti.

„To nás tady budete furt zabíjet, mr*ky český,“ křičí do davu mladý muž s pivem v ruce.

Rasový motiv v chování nyní odsouzeného Chomutovana, který pracoval ve státních službách, vyloučila však policie ihned po činu, stejně jako nyní krajský soud. Přesto dotyčného odsoudil ke 12,5 rokům za mřížemi. Obžalovaný se proti verdiktu odvolal.

jr

Copyright Jirkovský rytíř © 2016