Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

V boji s problematickými nájemníky Jirkovu ujíždí vlak

Již několik měsíců platí v Jirkově opatření, které zamezuje nově příchozím dávkařům v určitých lokalitách města vyplácet tzv. doplatky na bydlení, kterých zneužívají především spekulanti, kteří na sever Čech sestěhovávají problémové obyvatele ze všech koutů země.

Opatření se v Jirkově týká několika ulic v Nových Ervěnicích a také celé ulice Krušnohorská na vinařickém sídlišti. Již od zveřejnění tohoto záměru městem panovaly obavy, aby se problematičtí nájemníci a majitelé jejich bytů, kteří v Nových Ervěnicích zapříčinili třeba už odpojení celého domu od energií, nepřesunuli svou aktivitu do dalších částí Jirkova, a na tento městský experiment tak nedoplatili další Jirkované. To se zatím ve větší míře neprojevilo.

Nyní se ovšem situace začíná měnit. Krajské Ústí nad Labem hodlá za ghetto prohlásit celé území města, aby předešlo právě kočování nepřizpůsobitelných obyvatel po městě a vyhnalo je tak jinam. Stejně se vyjádřilo třeba i středočeské Kladno. Nedaleký Litvínov jde podobnou cestou jako Jirkov, seznam ulic, kde si dávkaři neškrtnou, je však mnohem delší. Jedná se třeba o vyhlášené problematické sídliště Janov.

Nabízí se tak samozřejmě otázka, zde opatření platící jen v malé části Jirkova bude stačit k tomu, aby spekulanti neskoupili byty v jiných lokalitách města. Do karet jim hraje fakt, že ceny nemovitostí jsou v našem městě velmi nízké, a to i ve srovnání s dalšími městy v severních Čechách. Jirkov přijal opatření jako jedno z prvních měst, tím, že neplatí na celém území, jak nyní plánují i násobně větší města, si ovšem nechává ujíždět vlak.

jr

Copyright Jirkovský rytíř © 2016