Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Úplatek v hokeji v pozadí změn ve vedení Chomutova

Včerejší odvolání radních z hnutí PRO Chomutov a primátora Černého provází spekulace. Důvodem jejich koaličního partnera, Babišova hnutí ANO, pro potopení Černého může být čtvrtmilionový dar od společnosti Noen vlastněné majitelem hokejového klubu se sídlem v Chomutově.

Až do včerejška vládla sousednímu Chomutovu koalice PRO Chomutov (jehož základním kamenem je Strana zelených), KSČM a hnutí ANO. Tato koalice prohlásila, že nebude jako její předchůdce investovat do města („prolévat peníze v betonu“) ale do lidí – a tak také činila. Miliony z městské kasy šly neziskovým organizacím často napojeným na lidi z hnutí PRO Chomutov, vznikaly granty účelově šité na míru příbuzným radních, jako např. projekt komunitní zahrady u umělecké školy na Náměstí TGM.

KSČM vytrvale likvidovala od nástupu k moci městský dopravní podnik, DPChJ postupně komunista Jaroslav Komínek prostřednictvím své funkce radního pro dopravu v Ústeckém kraji připravil o linkovou divizi zajišťující spoje zejména v okrese Chomutov a poté také komerční linku do Loun a Prahy, kterou podnik částečně hradil ztrátové spoje MHD.

Hnutí ANO se podobně jako PRO Chomutov věnovalo hlavně prospěchaření, funkce v dopravním podniku a městské policii dalo darem svému regionálnímu předsedovi Richterovi z Kadaně, post velitele dalšímu kamarádovi p. Doudovi, příbuzný zastupitele tohoto hnutí zase získal do pronájmu občerstevní v areálu Domovina.

Nyní má u moci pokračovat ANO a KSČM společně s ČSSD, které bylo prokázáno podplácení Cikánů v komunálních volbách, a Novým severem, hnutím bytostně spojeným prostřednictvím dvou zastupitelů, kteří jsou zaměstnanci hokejového klubu, právě s organizací Pirátů. Té město půjčilo na začátku sezóny 32 milionů a Piráti je nyní odmítají vrátit. Za peníze Chomutova pro Piráty a své kamarády loboval na zastupitelstvu Chomutova také Josef Šebek ze Svobodných, který je ovšem jinak zastupitelem Jirkova. Čtvrtmilionový dar dostalo hnutí ANO od firmy Noen, společnosti vlastněné stejným majitelem, jako hokejový klub. Jak se Babišovo hnutí odvděčilo, vidíme nyní.

Jak je vidět, zastupitelstvo města Chomutova je prolezlé mafiány a podvodníky skrz na skrz. Dochází jen ke střídání stráží, nikoliv ke změně.

info@jirkovsky-rytir.cz

jr

Redakce
14. 12. 2016 17:23

K městským penězům pro organizaci Pirátů – 12,5 milionu je půjčka města, dalších 20 milionů nový požadavek zastupitelů Nového severu, celkem tedy 32,5 milionu korun. Těch 20mil. je mylně argumentováno jako majetkový vstup města, mylně proto, že klub nebyl znalecky ohodnocen, tedy nelze již nyní skutečnou výši vyčíslit.

Pavel Brakant
14. 12. 2016 9:26

Jirkovský rytíř má v hlavě evidentně „bramboračku“. Pokud jsou všechny informace stejně „přesné“ jako ta o výši půjčky Pirátům, tak je to jen snůška blábolů fantazírujícího frustráta. Mmchdm ta půjčka byla/je 12,5 mil. To jen tak pro pořádek.

A
14. 12. 2016 11:25

A taky o sponzorské daru pro ANO není to 250 tis ale 500 tis a p, Richter si z toho financoval svojí kampaň.

J.
14. 12. 2016 9:11

Dobrý den. Jmenuji se Josef Šebek a jsem zastupitel města Jirkova. Nevím, co si představit pod pojmem loboval, nicméně to nebudu pitvat. Vyjádřil jsme se zcela jasně v tom smyslu, že jsem pro, aby se MLÁDEŽNICKÉMU hokeji u týmu Piráti Chomutov věnovala větší péče a to včetně navýšení peněz na tento sport. Zejména pro to, že v tomto směru vidím podstatně větší přínos pro město Chomutov a jeho okolí, než když bývalé vedení Chomutova odkleplo mnoho milionů na podporu různých neziskovek. Dále pokud se jedná o tu půjčku 12 milionů, co zapůjčilo město Pirátům Chomutov, tak věřím tomu, že tato půjčka bude splacena a že bude tudíž vrácena !! Absolutně nepochopím, proč jsem v souvislosti s touto kauzou spojován, nicméně se nemám za co stydět. Raději uvidím 50 dětí na tréninku ve sportovním areálu, než 100 dětí, potulujících se po sídlišti.

Anonym
14. 12. 2016 7:14

Jasně…… a proto to v Chomutově vypadá tak, jak vypadá!!! Zakleté město anebo spíše mafiánské???

Anonym
14. 12. 2016 6:24

Proč se pod to nepodepíšeš chytroldo

Anonym
14. 12. 2016 6:55

A proč se nepodepíšeš ty, komediante

Anonym
14. 12. 2016 8:19

Protoze se za to co napsal stydí 😀

Anonym
13. 12. 2016 22:09

BINGO………AŤ ŽIJE CHOMUTOV?!

Zanechat názor

Copyright Jirkovský rytíř © 2016