Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Úpadek Ervěnic pokračuje – krachují celá SVJ, lidé bez vody a bez tepla

Úpadek jirkovských Ervěnic pokračuje. Několika domům ve čtvrti asociálů hrozí odstřižení od vody, dluhy SVJ se šplhají do statisícových částek.

Na problém upozornil Chomutovský deník (ZDE). Potíže se týkají především domů s byty v osobním vlastnictví, které se sdružují do společenství vlastníků jednotek (SVJ) – tato SVJ poté vybírají od jednotlivých vlastníků poplatky, za které hradí společné náklady na provoz domu.

Podle informací Deníku mají být již na počátku března odstřiženy první dva domy od tepla a vody. Problém je dvojího rázu – mezi vlastníky jednotek jsou „podnikatelé,“ kteří je dále pronajímají asociálním skupinám obyvatel. Ti samozřejmě nepracují, pobírají ovšem od státu tzv. doplatek na bydlení, což je jedna ze sociálních dávek. Tu inkasuje vlastník – podnikatel – který ovšem do fondů SVJ nepřispívá.

Druhou obtíží, na kterou Ervěnice doplácejí, je neschopnost těchto nájemníků, téměř výhradně Cikánů, jakéhokoliv přijatelného soužití se svými sousedy. Často nevycházejí ani navzájem mezi sebou a hádky poslouchá celé sídliště. Kromě finančních potíží zatěžují společnost a zejména své sousedy svým chováním.

Příčinu je třeba hledat zejména v nevhodně nastavených zákonech, až tedy budete číst rozhovory s panem starostou Štejnarem z ČSSD nebo paní místostarostkou Jurštakovou z ODS, jak se snažili slušným občanům z Ervěnic pomoci, nezapomeňte, že právě ČSSD a ODS se v České republice již téměř 30 let střídají u moci. A třicet let byla dostatečně dlouhá doba na změnu. Nedávejme jim v dalších volbách opět šanci!

jm

Copyright Jirkovský rytíř © 2016