Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Protekční byt městská rada přiklepla radnímu z vlastních řad

V dubnu si zastupitel Jirkova a radní za ČSSD Michal Šáda podal žádost o městský byt. V červnu mu byl radou, kde sám sedí, přiklepnut. Bez ohledu na dalších 140 žadatelů, kteří na byt v Jirkově čekají dlouhodobě.

Informaci přinesl server hlidacipes.org. Šáda bez výčitek předběhl dalších 140 čekatelů na byt, vymluvil se na údajnou těžkou životní situaci – životní situaci ostatních čekatelů ovšem nikdo neposuzoval, podle zprávy z rady města se jednalo na radě pouze o žádosti p. Šády. Sám Šáda se při hlasování o přidělení bytu zdržel, v radě ovšem sedí další jeho kolegové z ČSSD společně např. se zástupci KSČM a ODS.

Michal Šáda kromě funkce zastupitele a radního města pracuje na vedoucí pozici v Městském ústavu sociálních služeb. V hierarchii jirkovské sociální demokracie je dvojkou starosty Radka Štejnara. Ten si k sobě vybírá vůbec zajímavé kolegy, třeba jakéhosi Václava Cibulu, dealera drog a násilníka, který již několik měsíců prchá před policií, jak jsme informovali ZDE. K těmto výtečníkům jmenujme také Libora Duchoně, kterému bylo krajským soudem prokázáno ovlivňování komunálních voleb r.2010 podplácením sociálně slabších občanů v Nových Ervěnicích.

Nejedná se o první kšeft jirkovské ČSSD s bydlením – 8000 metrů čtverečních pozemku v zámeckém parku na Červeném Hrádku před několika lety získal ke stavbě domu bratr starosty nikoliv za běžnou cenu stavební parcely, nýbrž za cenu zahrady, ačkoliv město zájemcům z řad zahrádkářů pozemek prodat odmítlo. Peníze na koupi mu půjčil sám starosta, který má navíc předkupní právo.

jr

Copyright Jirkovský rytíř © 2016