Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Procesní audit na MěÚ Jirkov – plná verze

Minulý měsíc jsme na tomto internetovém magazínu informovali o výsledcích auditu na městském úřadě v Jirkově, který si objednalo město a zpracovala brněnská firma MVS Projekt. Pro město nevyzněly výsledky vůbec přívětivě. Kompletní zpráva je nyní ke stažení a přečíst si ji může každý.

Procesní audit, který proběhl na MěÚ Jirkov a zabýval se fungováním úřadu za kalendářní rok 2016, prokázal třeba nekompetentnost některých vysoce postavených úředníků, nevraživost mezi jednotlivými odbory a řadu dalších problémů. Stručné shrnutí si můžete přečíst ZDE.

Vzhledem k výsledkům auditu vedení města zprávu původně tajilo, k dispozici ji nedalo ani vlastním radním, ti dostali jen krátký výpis na 12ti stránkách. Po zveřejnění článku popisujícího výsledky auditu na webu Jirkovský rytíř však vedení našeho města zřejmě došlo, že nešvary se do nekonečna zametat pod koberec nedají, a všech 134 stránek auditorské zprávy zveřejnilo na stránkách města. Ke stažení je ZDE.

Tento krok je třeba ocenit, už z toho důvodu, že zabraňuje dalším spekulacím a dává každému možnost se se zprávou seznámit a udělat si na fungování městského úřadu vlastní názor.

jm

Copyright Jirkovský rytíř © 2016