Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Přijdou turisté o stezku v Bezručově údolí?

Oblíbená výletní stezka byla uzavřena již dnes, situace se může opakovat. Vinou je neochota města Chomutova jednat s majitelem pozemků o jejich směně.

Majitelem velké části pozemků, po kterých vede cykloturistická cesta z Chomutova k tzv. mlýnům, je místní podnikatel p. Drbohlav. Ten nabídl městu převod těchto pozemků do jeho vlastnictví. Neměl přehnané požadavky, nechtěl nemístné peníze. Žádal na oplátku některé pozemky města v horách.

Dohodu však na pondělním zasedání zablokovali opoziční zastupitelé z hnutí PRO Chomutov a někteří jednotlivci z ANO a KSČM. Aby podnikatel přiměl město alespoň k jednání, rozhodl se stezku uzavřít. Dnes byl v odpoledních hodinách přes první mostek přes říčku Chomutovku natažen řetěz a výstražná páska. V 18 hodin, kdy byl autor tohoto článku na místě, řetěz již chyběl a cesta byla průchozí, pravděpodobně odstraněna policií. Je však pravděpodobné, že bude stezka zavezena materiálem, aby na ní byl znemožněn vjezd. To jistě nepotěší návštěvníky údolí, navíc před blížícím se víkendem a při krásném počasí.

Již v podvečer byla stezka průchozí

Nejásáme nad uzavřením stezky, lze ovšem chápat majitele pozemků, se kterým město kvůli zatvrzelosti opozice nejedná, obzvlášť v době, kdy to samé město hodlá vyplácet milionové odškodné nájemci Kamencového jezera, kterého si dosadilo do této nájemnické pozice z vlastních řad za dob vlády ODS, ČSSD a Strany zelených, která je nyní součástí právě PRO Chomutova.

Jan Mrázek

Partnerem stránky je Národní demokracie Chomutov

jr

Copyright Jirkovský rytíř © 2016