Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Od dubna výluka v MHD i linkové dopravě

Kvůli pokračující rekonstrukci Dvořákovy ulice v Jirkově nás čeká další výluka MHD, tenktokrát se dotkne i linkových autobusů. Přinášíme přehled změn.

Od neděle 1. dubna se uzavře na dobu tří měsíců křižovatka nad jirkovským Tescem. Stane se z ní kruhový objezd. Pozor si musí dát i chodci, kteří budou moci křižovatku obcházet vždy jen z jedné její strany. Více k rekonstrukci Dvořákovy ulice se dozvíte ZDE.

Trolejbusy DPChJ č. 340 a 341 budou končit na točně Písečná. K ní vás z Jirkova doveze bezplatná náhradní autobusová doprava (č. 342), navazovat by měla na všechny spoje linky 340 a vybrané trolejbusy linky č. 341. Náhradní doprava pojede ze zastávky Horník přes autobusové nádraží a Nové Ervěnice. Autobusy MHD 301 (příp. 310) vynechají pouze zastávku Dvořákova, z Horníku do Ervěnic pojedou objízdnou trasou.

Výluka se však dotkne také linkových autobusů společnosti ČSAD Autobusy Karlovy Vary. Spoje z Boleboře a Vysoké Pece do Chomutova vynechají zastávku Dvořákova, z autobusového nádraží pojedou rovnou do Ervěnic. Linky do Strupčic a Tušimic (Kadaně) nebudou obsluhovat kromě Dvořákovy také zastávku Červenohrádecká.

S výlukou se počítá až do posledního června.

jr

Copyright Jirkovský rytíř © 2016