Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Kšefty ve volejbale – malá velká domů

S velmi zvláštním dopisem se obrátil na členy a rodiče malých členů jirkovského volejbalového klubu jeho předseda Zdeněk Hlinovský. V dopise oznámil, že jeho příjemce budou v dohledé době kontaktovat zaměstnanci jakéhosi OK pointu společnosti Broker Consulting kvůli sjednání schůzky s rodiči dětí sportujících ve zmíněném klubu. Předmětem schůzky mají být finanční služby, které společnost Broker Consulting nabízí.

Tento kšeftík vychvaluje p. Hlinovský jako bohulibou činnost, jež má přinést do volejbalového oddílu finance. Za nově sjednané smlouvy rodičů se zmíněnou finanční společností by měla do klubu putovat provize – v jaké výši si ovšem předseda volejbalistů nechává pro sebe. Společnost Broker consulting v Chomutově přitom vede jeho syn Jan Hlinovský, jak sám přiznává v dopise, ve kterém si můžete zmíněné informace ověřit v úplném znění pod tímto článkem.

V souvislosti s p. Hlinovským se mluví také o zneužívání velké sportovní haly u ZŠ v Krušnohorské ulici k soukromým účelům. Tyto informace šel osobně ověřit jirkovský opoziční zastupitel Josef Šebek, který své zkušenosti poté sdělil na facebookové skupině Jirkovští. Halu, jejíž výstavba přišla na 35,5 milionu korun, navštívil v úterý 14.11., kdy zde dle rozpisu měl probíhat trénink mužů, juniorů a kadetů:

“Přišel jsem v 17:20. Sedl jsem si na kraj haly. Za 10 minut začal trénink. 5 minut před šestou jsem se zvedl a šel za panem Hlinovským, abych se zeptal, kde jsou kadeti a junioři. Mimo jiné mi řekl, že jim dal volno. V celé hale bylo 7 chlapů, včetně pana Hlinovského a pana ředitele Reihse. Hráli na prostředním kurtu. Jinak nikde ani noha. Odešel jsem do míst, kde jsou 2 malé tělocvičny. V nich se tísnilo 37 malých fotbalistů Ervěnic. … 21.11.2017 jsem se do haly opět vydal, abych se přesvědčil, zda to nebyla před týdnem náhoda. Hala byla zavřená. Šel jsem tedy do tělocvičen, kde měli malý kluci fotbalový trénink. Na chodbě seděla spousta rodičů. Byla otevřená jen jedna tělocvična a nikdo nevěděl, proč. V té mělo trénink 23 kluků. Byla přeplněná. Já jsem se vydal zpět k velké hale, abych se podíval, kolik je tam lidí. Po chvilce čekání jsem využil otevření postraních dveří nějakou paní a vystoupal na balkon. A opět. Levý kurt prázdný, pravý kurt prázdný a uprostřed hrálo 12 chlapů volejbal a asi 4 stáli u stolku.”

Zdeněk Hlinovský je aktivní také politicky a to v hnutí PRO zdraví a sport. V komunálních volbách r. 2014 nalákal voliče slibem změny, prý kvůli nespokojenosti s tehdejším vedením města. Pár dní po volbách byl však již s vládnoucí gardou kolem starosty Štejnara domluven na spolupráci, za což získal post v radě města.

 

 

(autor je členem Národní demokracie)

jm

Copyright Jirkovský rytíř © 2016