Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Další výluka MHD v Jirkově

Příští týden v pondělí začne další výluka MHD v Jirkově. Od 16. října nebudou do lokality Horníku zhruba čtvrt roku zajíždět trolejbusy.

Výluka na trolejbusové lince č. 341 je plánována zatím do 14. ledna příštího roku, trolejbusy nebudou zajíždět na zastávky Hornická, Vinařická I a Horník, naopak budou začínat a končit na autobusovém nádraží a stavět na zastávce Červenohrádecká u jirkovské polikliniky. Autobusová linka č. 301, která obsluhuje rovněž zmíněné zastávky, trasu nemění. Důvodem je rekonstrukce křižovatky ulic u supermarketu naproti poliklinice, která se přestavuje v rámci velké rekonstrukce Dvořákovy ulice, o které jsme psali již ZDE.

Připoměňme, že poslední, taktéž čtvrt roku trvající výluka na téže trolejbusové lince, skončila teprve letos v lednu – to se opravovaly v této lokalitě zastávky. Navíc stále platí výluka v Chomutově, kdy trolejbus nezajíždí do Čelakovského ulice ale jede přes centrum města, pozorně proto čtěte výlukové jízdní řády.

Další změnu by mělo čekat vedení DPChJ. Jirkovské zastupitelstvo navrhlo jeho představenstvu odvolat z funkce Jiřího Banovského a na jeho místo v představenstvu podniku dosadit starostu Radka Štejnara. Ten sice tuto funkci již zastával a na začátku nynějšího volebního období z ní odstoupil údajně pro nesouhlas s dalším provozováním trolejbusové dopravy, nyní se ale hodlá vrátit. Odměna člena představenstva DPChJ činí krásných 90 tisíc korun ročně, což rozhodně ani pro starostu není částka k zahození.

jr

Copyright Jirkovský rytíř © 2016