Jirkovský rytíř

Město Jirkov a okolí

Chátrající areál Horník

Další ze středisek služeb budovaných při výstavbě panelových domů v horní části Jirkova vzniklo na sídlišti nazvaném Horník. Dnes v něm najdeme poštu, sídlo městské policie, úřad práce a kadeřnictví. Kapacita by ovšem mohla nabídnout více.

Stejně jako ve středisku na Mládežnické, o kterém jsme již psali ZDE, část tohoto areálu již několik let chátrá. Bohužel bez zájmu těch, kteří jsou za Jirkov odpovědní a měli by mít zájem na tom, aby nepřipomínal město duchů. Kolemjdoucí se již po tolika letech a při vědomí toho, jak Jirkov obecně vypadá, tomuto stavu ani nediví a už jim nepřijde zvláštní. Opět bohužel.

DSCN0255[1]Zdevastované domy a areály, kterých najdeme po městě více, jednoznačně ukazují, kam až může zajít apatie a nezájem obyvatel o vlastní město, podtržená konáním (nebo spíše nekonáním) radnice, jež o ně nejeví zájem. Můžeme se při vědomí toho, že město spíše než živý organismus připomíná pustinu, divit, že Jirkov opouštějí mladí a perspektivní lidé? Můžeme se divit, že ho opouštějí starousedlíci a na jejich místo přichází sociálně slabí a sociálně nepřizpůsobiví, kteří tak tuto situaci prohlubují a celou výměnu urychlují?

Vládnoucí garnitura mezitím připravuje pozlátka – na Červený Hrádek nás prý bude vozit vláčkem z lesoparku, v Olejomlýnském parku se budují různé prvky pro sportovce (které někteří spoluobčané zdemolují ještě před kolaudací). A zatímco se řeší, zda třeba zmíněná mašinka z lesoparku vůbec do kopců na Hrádek vyjede, Jirkov chátrá dál…

DSCN0254[1]
Tato samoobsluha nepotřebuje reklamní letáky – veškerá nabídka je vidět přes výlohu

jr

Anonym
29. 6. 2016 15:18

Zdar a sílu Nacionální straně,
už víte na co plynou další peníze od Městského úřadu v Jirkově?
Josef Šebek o tom píše za starnu Svobodní, ale i tak víme, že útrata je mnohem vyšší a tím příkladem je právě tabule ve vestibulu úřadu, kde jsou osvícení zastupitelé, co ani Magistrát města Chomutova nemá 🙂
Pokud má podejte mi hlášení :-)))
A nebojte se vůbec dát sem názor, čas se blíží k volbám, údajně i šibenice jsou připravené a Británie vypadla ze hry, jako později vypadnou i další státy EU.
Váš Nacionalistický soukmenovec Víťa.

Jarka
15. 6. 2016 14:08

Jsem téměř 20let z Jirkova pryč.Prožila jsem tam krásné roky. Stále se však aspoň prostřednictvím médií ráda dozvídám novinky o městě.
To co ale nyní čtu……skoro bolí….to místo si pamatuji plné života!

Anonym
14. 6. 2016 21:05

vzpomínám jak jsem do samošky chodil pro rohlíky…no co tak jde čas ještě že jsem z Jirkova pryč.

Anonym
14. 6. 2016 21:49

:)))

Anonym
14. 6. 2016 17:35

Jo jo kdysi jsem tam chodila do samosky nakupovat,byla tam i Zelenina,Tabak a byl to hezky areal,nechapu proc tam něco podobného nepostavi.Ale ono je lepsi to nechat tak jak to je,nestoji to zadne peníze tak proc by se mnelo mesto starat ze VLASTA

Petra
14. 6. 2016 14:41

Několik let chátrá? Jestli se nepletu tak už skoro 20 let!

Jakub
14. 6. 2016 15:43

Máte pravdu, nepamatuji za svůj život, že by ten Areál vůbec fungoval, kromě knihovny.

Daniel
14. 6. 2016 13:01

Jo no 🙁 stejne tak SNP nejsou schopni posekat ani trávu je tam dost vysoká a co se týče těch dravých chodníku? Nejaky vozíčkář ♿ by ani nemohl pořádně přejet v klidu po chodníku a silnice to samé.

Anonym
14. 6. 2016 8:36

Kdysi,jsem tam ráda zašla,brzy tu nebude nic pořádnýho

Anonym
13. 6. 2016 21:13

Ach joo..nezbývá než souhlasit. 🙁

Zanechat názor

Copyright Jirkovský rytíř © 2016